Umag

Umag je přístavní město ležící na severozápadním pobřeží Istrie. Nevelké staré jádro leží na poloostrůvku mezi dvěma mělkými zálivy, severní je upraven na přístav, na jehož konci je jachtařská marina. Staré město nemá významnější stavební památky. Dochovaly se skromné zbytky hradebních zdí a věží a barokní kostel z 18. stol.. Staré město je však zajímavé svou dochovanou středověkou urbanistickou strukturou (úzké křivolaké uličky, náměstíčka, staré domy) a polohou. V městské věži se nachází lapidárium.

th_umag_02_bigUmag má velmi úrodné okolí. Hlavní plodinou je vinná réva, i proto se zde nachází největší vinné sklepy na Istrii.
Díky okolním mělčinám jsou zde výborné podmínky pro rybolov (závod na zpracování ryb).

Umag má většinově typické istrijské pláže – oblázky, štěrk, doplněné v některých střediscích betonovými plošinami nebo navezenými oblázky. V některých částech letoviska jsou uměle vytvořené zátoky s pěknými plážemi s navezenými oblázky a pískem (Punta Stella Maris). Dno je z části písčité, mírně se svažující do moře. Pobřeží je klasicky istrijské, tzn. velmi členité. Les sahá místy až k plážím.

V průběhu sezóny se ve středu města, především na hlavním náměstí (Trg Slobode) pořádají folklorní vystoupení, lidové slavnosti, koncerty, zábavní pořady a festivaly. Je tu mnoho dobrých kaváren, barů, resturací s příjemným posezením a tradičních vinných sklípků s výbornou kuchyní (konoby). Noční život se odehrává mimo staré město.

Oficiální stránky města Umag

————————————————————————–

Recenze Umag

Recenze k letovisku Umag naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

2 thoughts on “Umag”

  1. Moc pěkné místo pro toho kdo má rád výlety a zajímá se o netradiční stavby budov.Přístav je nejhezčí když je noc stejně tak pláž.Noční procházka po pláži a v přístavu nemá chybu .Ve městě mi vadilo hodně turistů a ceny by taky mohly být o něco nižší.Dávám 4 hvězdičky z 5 rádi se tam zase vrátíme.

  2. Umag je hezké místo, rozlehlé, takže se dá jít po pobřeží daleko. Ovšem jako mladý člověk mi trochu vadilo, že se vše už ve 12 zavíralo a město bych spíše zařadil pro rodiny s dětmi nebo starší generaci. Pro mladší raději jinou destinaci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!