Pula

Pula je město nacházející se na západě země, na jihu Istrijského poloostrova. Pula je největším městem Istrijské župy. V jižní části městské oblasti je turistické centrum Punta Verudela, nad níž se tyčí zchátralá rakousko-uherská pevnost. Amfiteátr v Pule je druhým největším a nejvýznamnějším amfiteátrem na světě, hned za římským koloseem.

Pula_Aerial_ViewPula je městem překrásných pláží, rozestřených na téměř sto kilometrech krásného členitého pobřeží. Pláže tvoří většinou veliké skalní plotny, doplněné podle potřeby betonovými plošinami, značná část pláží je kamenitá a štěrková. Panorama pulského okolí rámuje Národní park Brijuni, skvost přírodního dědictví Istrie. Se svými čtrnácti ostrovy a ostrůvky výjimečné krásy, safari-parkem, pozůstatky římských letních sídel a pevností Brijuni, je okouzlujícím spojením přírody a kultury.

Mezi památky, které rozhodně stojí za shlédnutí, bezesporu patří:

Amfiteátr, Herkulova brána, Dvojitá brána, pozůstatky římského divadla, Triumfální oblouk rodiny Sergiů, Římská mozaika, Augustův chrám, Dianin chrám, Mariánská katedrála a Kaple parekklésion

Pula je živé město s rozsáhlými možnostmi „vyžití“. V sezóně se konají na veřejných prostranstvích gastronomické přehlídky, promenádní koncerty, taneční a hudební večery, trhy typických istrijských produktů, suvenýrů a rukodělných výrobků, pouliční hapeningy, přehlídky a další akce. V nabídce letních festivalů si lze vybrat z hudby různých žánrů, od alternativní hudby až k popu: reggae, punk, rock, hardcore nebo dance music.

—————————————————————————-

Recenze Pula

Recenze k letovisku Pula naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

One thought on “Pula”

  1. Opravdu krásné místo navštívili jsme tu nespočet atrakcí pro turisty.Nejvíce na nás zapůsobila uherská pevnost a Amfiteátr v Pule.Pláže zde také nemají chybu toto místo budeme doporučovat naším přátelům jelikož je zde více vice vyžití pro turisty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!