Poreč

Město Poreč se nachází v západní části Chorvatska, jde o typické istrijské městečko ležící na poloostrově. K Poreči patří i blízký ostrov Sv. Nikoly. Díky své velikosti Poreč disponuje největší ubytovací kapacitou na celém Jadranu a je tak nejnavštěvovanějším střediskem cestovního ruchu na celém jadranském pobřeží vůbec. V okolí města se nachází spousta hotelových komplexů. Mezi jednotlivými letovisky Poreče je možné k přepravě využít autovláček, který vyjíždí z náměstí Trg Slobode a stojí cca 10 kun, případně autobusovou dopravu z Poreče do jednotlivých částí aglomerace.

Poreč je město s bohatou historií. K vidění jsou zde zbytky antických chrámů, domy a paláce ovlivněné benátskou gotikou i dalšími stavebními slohy. Nejvýznamnější památkou je Eufráziova bazilika, která je zapsána v seznamu světového dědictví UNESCO. Další významnou památkou je dům Sinčičů, v němž se nachází regionální muzeum. Celé staré jádro města je pěší zónou. Parkovat je tedy třeba na záchytných parkovištích v nové části města.

aquaporec2Vegetace je ve městě i jeho okolí velmi bohatá, nádherné borové lesy dosahují povětšinou až k moři.

V Poreči je vcelku rozmanitý výběr pláží – je zde možnost využití přírodních kamenitých pláží s travnatými plochami, oblázkové pláže i štěrkové pláže doplněné vesměs oblázky či betonovými plotnami a terasami.

V průběhu sezóny se zde organizují různé festivaly, přehlídky, koncerty, zábavní večery, tradiční slavnosti, show a soutěže. V centru města můžete navštívit Akvarium (aquarium-porec.com).

—————————————————————————–

Recenze Poreč

Recenze k letovisku Poreč naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

4 thoughts on “Poreč”

  1. Je zde hodně kamených páží a to mi hodně vadilo to musí každý uznat že se lépe leží na písku než na kamení.Takřka žádné vlny čekal jsem větší občas nějaká ta vlna byla ale to jen když kolem projel nějaký trajekt.Občas se mi stalo že jsem zakopl o ježovku a pak tahal ostny z nohy.Takže už jsem bez bot do vody nešel a nemohl se ubránit neustále kontroly na co šlapu ježovky mi dali zabrat.

    1. Jen víc takových recenzí, aby sem na toto krásné místo jezdilo méně Čechů … :-). V apartmánu se všichni zdravíme, zdraví Němci, Italové, jen někteří Češi neumí ani zabučet…takže si tu rád od nich odpočinu, už jen cesta autem je balzam…prostě pohoda, nikdo nepředjíždí jako blázen, tisíce km po dálnici a bez nehody, ne jako na D1….:-(

  2. Jedna z mých nejlepších dovolených v Chorvatsku. Skvělé pláže, kde si člověk může vybrat mezi ležením na kamenech a nebo mezi stromy na hlíně. Míst ke skákání do vody hodně. Stezka kolem vody úplně ideální k večerním procházkách a nebo rannímu běhání. Maličkost, která může zkazit dojem z města, jsou ceny ubytování. Pokud člověk jede na blind v sezóně, je normální platit i 20 euro za osobu na noc. Doporučuji mít ubytování domluvené předem. Je to hlavně kvůli Němcům, kteří to mají do Poreče kousek a tak jsou v Poreči trochu vyšší ceny než jinde. Oproti Dalmácii i o 200 % za ubytování dražší. Jinak ceny v restauracích a podobně jsou stejné jako jinde.

  3. Moře krásné. Vynikající výběr pláží. Jen ti Chorvati kdyby tu nebyli;-) ve všem bordel, oberou vás, kde můžou, a jsou borci na nefunkčnost základních věcí. Pozor na parkovací automaty. Dvě hodiny mě stály 50kn místo 16kn. Nedovolate se. Zájem o vás mají, dokud stedre platíte a drzite pusu. Turisty si dohazuji a kolektivne obiraji. Za hodne penez, málo muziky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!