Novigrad

Novigrad

Novigrad je městečko v západní části Chorvatska, leží na západním pobřeží poloostrova Istrie, severně od města Poreč a od ústí řeky Mirna. Město je oblíbenou turistickou destinací návštěvníků západního pobřeží Istrie. Novigrad se rozkládá na vápencovém poloostrůvku při vstupu do širokého zálivu, v jehož závěru se do moře vlévá řeka Mirna. Nové budované čtvrti navazují oběma směry na sever i jih.

novigrad_11Kolem starého jádra Novigradu se do značné míry dochovaly hradby s cimbuřími a dvěma obrannými věžemi. Díky stěsnaným prostorům poloostrůvku zůstala do dnešní doby zachována struktura starého jádra – malebné uzoučké uličky a malá veřejná prostranství. Hlavní památkou je katedrála sv. Pelagia budovaná původně v románském stylu, v 18. stol. barokizována. Ovšem část románského vzhledu si zachovala i po zmiňované barokizaci.

Místní pláže jsou kombinací oblázků, skalisek a betonových plošin.

Novigrad nabízí k poměrně pestrou škálu zábavy. Můžete navštívit nejrůznější hudební festivaly, koncerty, slavnosti, diskotéky, show nebo zábavní pořady. Koncem srpna každoročně probíhá lidová slavnost fešta na svátek sv. Pelagie, patrona Novigradu.

—————————————————————————-

Recenze Novigrad

Recenze k letovisku Novigrad naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!