Poreč

Istrie

Istrijský poloostrov (Istrie) se nachází v nejsevernější části chorvatského pobřeží u hranic se Slovinskem. Rozprostírá se na největším jadranském poloostrově. Jeho západní pobřeží patří vůbec k nejnavštěvovanějším oblastem Chorvatska. Vzhledem k tomu, že zdejší přímořský kraj není příliš úrodný a zdejší krajina nehostinná, rozrůstal se na Istrii již od minulého století nejvíce cestovní ruch. V dnešní době se na pobřeží Istrie nachází nejvíce hotelů a hotelových komplexů z celého Jadranu. Rozmach cestovního ruchu v posledních desetiletích uvolnil místo pro velké hotely. Nachází se zde mnoho rušných a velkých středisek, stejnětak bohatá nabídka nejrůznějších apartmánů a kempů.

Pláže na Istrii jsou povětšinou kamenitého a skalnatého charakteru, i proto je většina z nich uměle upravena betonovými plotnami. Ovšem stále častěji se na Istrii můžete potkat i s uměle vytvořenými plážemi s navezenými oblázky.

Istrie, mimo jiné, může také nabídnout nesčetně historických památek v čele s římským Amfiteátrem v Pule.

Díky své poloze a dobré časové dostupnosti je Istrie oblíbeným místem letní dovolené u českých turistů. Vzhledem k poloze Istrie je to co by kamenem dohodil také na dovolenou do Itálie, se kterou Chorvatsko (Istrie) sousedí a sdílí Jaderské moře.


optimalizace PageRank.cz

2 komentáře u „Istrie“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

To podstatné!