Dovolená v přímořském městečku Pakoštane

Městečko Pakoštane je menším turistickým letoviskem umístěným mezi Vranským jezerem a Jaderským mořem. Z jedné strany ho omývá sladká voda jezera a z druhé strany slaná mořská voda. Je paradoxem, že ne všudepřítomná voda určovala život v Pakoštane, ale byla to pevnina a tedy zemědělství s ní spjaté. Toto odvětví zde přežilo všechny historické období a i v současnosti je jedním z hlavních zdrojů obživy v Pakoštane. Ubytování a turistický ruch zažil v posledních letech velký rozmach a Pakoštane se tak stále častěji se dostává do povědomí.

Přímo před městečkem jsou v moři situovány 2 ostrůvky: ostrov sv. Justina, ostrov Veliki Skolj a Babuljaš. Místní obyvatelé je pojmenovali víra, naděje a lásky. Jsou symbolem všudypřítomného křesťanství.

Pakoštane – malý ráj na zemi

pakoštane 2

Pakoštane je opravdu kouzelné místo, které si zamilujete na první pohled. Málokde na světě najdete na tak malém prostoru tolik různorodosti. Je to hotový ráj na zemi, obklopený národními parky, přírodními rezervacemi a chráněnými přírodními oblastmi. Tuto destinaci si určitě zamilují turisté, kteří kromě příjemné dovolené v Chorvatsku u moře rádi objevují nová zajímavá místa.

V rámci dovolené v Pakoštane můžete vyrazit na návštěvu do národních parků Kornati, Krka, Paklenica, Severní Velebit i Plitvická jezera. Národní park Plitvická jezera doporučujeme navštívit spíše během cesty na dovolenou nebo zpět. Milovníci historie mohou navštívit i blízká města Šibenik nebo Zadar, která mají krásná historická centra a památkami se to tu doslova jen hemží.

Nejoblíbenější zdejší pláže

009

 

Pláž Pilatuča

Je ideální volbou pro ty, který chtějí zažít písek, štěrk a kameny na jednom místě. Předností této pláže je, že nabízí koupání v mnoha malých zátokách a rovněž nabízí příjemný stín, jehož hlavním sponzorem je borový les.

Pláž Bužakovina

Pláž je vynikající volbou pro rodiny s dětmi. Jemný písek a mělčiny poskytují ideální prostředí pro bezstarostnou dovolenou pro rodiče a kopu zábavy pro děti.

Pláž Punta

Pláž Punta doporučujeme pro rodiny s dětmi, je pokryta pískem, který postupně přechází do moře. Část pláže tvoří oblázky a příjemný stín poskytují okolní borovicové stromy.

Pláž Janice 1

Pláž se nachází v centru města. Je pokryta oblázky a ve vodě je písek. Ideální pro děti!

Pláž Janice 2

Dlouhá oblázková pláž ideální pro milovníky aktivní dovolené, stejně jako ty, kteří chtějí vychutnat si klidné zátoky daleko od davu.

2 thoughts on “Dovolená v přímořském městečku Pakoštane”

  1. Vranské jezero, Pakoštane nádhera. Vím o čem mluvím. V Pakoštane a okolí se nám tak zalíbilo, že jsme si přímo v Pakoštane koupili chaloupku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..