Budva

Budva

Velmi rušné a oblíbené letovisko v severnější části pobřeží Černé Hory. Celá riviéra, táhnoucí se od mysu Plantamon po mys Dubovica, nese název právě dle tohoto letoviska, tedy „Budvanská“. Letovisko Budva, centrum turistického ruchu v Černé Hoře, navštíví ročně jednoznačně nejvyšší počet turistů, kteří do země zavítají.

Přístav v letovisku BudvaBudva, jež se nachází v široké Budvanské zátoce, je starobylým městem a především největším a nejlépe vybaveným letoviskem na pobřeží Černé Hory. Kulisu letoviska dotvářejí majestání horské masívy Lovčen a Paštroviči, které letovisko rovněž chrání před nepříznivými vnitrozemskými vlivy.

Jedinečné jsou v Budvě a jejím okolí také pláže. Mimo Slovenskou pláž (Slovenska plaža), která je hlavní budvanskou pláží je možné využSlovenska pláž v Budvěít také pláží Mogren I a Mogren II nebo pláží přímo pod hradbami starého města. Nedaleko Budvy narazíte na pláž Jaz, která potěší zastánce všech povrchů pláží, jelikož od nejjemnějšího písku přechází přes drobné oblázky k těm větším až po skály, za nimiž se nachází naturistická část pláže. Mezi mladšími ročníky je oblíbená také párty pláž Ploče, kde za zvuku hlasité hudby můžete popíjet míchané nápoje v bazéncích na nábřeží a užívat si jedinečnou pěnovou párty.

BudvaBudva potěší i svým starým městem, při jehož návštěvě plesá srdce každého historika. Během procházkách úzkými uličkami na Vás  historie dýchá doslova na každém kroku. Posedět zde můžete v mnoha restauracích, kavárnách či barech. Narazíte zde také na celou řadu menších obchůdků s oblečením a suvenýry. Zaplatit se vyplatí při vstupu do citadely, ze které je nádherný výhled na celé staré město.

Příjemnou procházkou dojdete od starého města v Budvě, podél dlouhé písčito-oblázkové Slovenské pláže až do sousedního Bečiči, kde můžete využít neméně krásnou písčito-oblázkovou pláž, jež byla již v roce 1936 oceněna jako nejhezčí v Evropě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!