Budvanská riviéra

Budvanská riviéra

Především zásluhou města Budva patří Budvanská riviéra k nejnavštěvovanějším riviérám na pobřeží Černé Hory. Budva je dlouhodobě považována za centrum cestovního ruchu na celém černohorském pobřeží. Mimo tohoto letoviska spadají pod hlavičku Budvanské riviéry další velmi oblíbená letoviska. Patří mezi ně zejména Bečiči, Petrovac na Moru a Sveti Stefan. Navštěvované jsou také menší městečka Pržno a Miločer. Budvanská riviéra při západu slunceVětšinu turistů z celé riviéry ovšem pojme samotná Budva.

Každý, kdo alespoň jednou zavítal do Černé Hory a nenavštívil Budvu, jako by zde ani nebyl.

Pulzující Budvanská riviéra

I přesto, že celá Budvanská riviéra měří pouhých 21 km, patří jí největší zájem turistů. Mimo velkolepých přírodních scenérií má na této skutečnosti podíl fakt, že je v této oblasti nejlépe rozvinuta infrastruktura a koncentruje se zde mnohý zábavní a kulturní život. Zejména na promenádě v Budvě, jež vede až do sousedního Bečiči, najdete řadu diskoték, barů, zábavních podniků a atrakcí (kolotoče, 3D kino, motokáry…), nespočet restaurací a občerstvení. Noční zábava zde utichá až nad ránem, kdy se na pláž trousí první turisté.

Budvanská riviéra pod drobnohledem

Budvanská riviéra je také branou do blízkého vnitrozemí, kde zdejší obyvatelé v minulosti vybodovali osm klášterů s deseti kostely. Do dnešní doby se jich ovšem zachovalo jen velmi málo.

Riviéra je také vynikajícím výchozím bodem pro celou řadu výletů. Přímou cestou můžete vyrazit do Národního parku Lovčen, kde můžete shlédnout Mauzoleum černohorského vladyky Njeguše.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!