Tivat

Tivat

Významné turistické letovisko v Boce Kotorské, které je nejmladším městem tohoto známého zálivu v severní části pobřeží Černé Hory.

V roce 2009 byl v Tivatu otevřen rozsáhlý komplex jachtařského přístavu – mariny „Porto Montenegro„. Každý rok se v prostoru mariny Porto Montenegro otevírají nová ubytovací a restaurační zařízení, bary a butiky jež snesou kritiku i nejnáročnějších klientů. Porto MontenegroMarina Porto Montenegro (mapa mariny 360°) je považována za prestižní destinaci námořní turistiky a je vystavěna tak, aby zdejší přístav mohl přivítat i ty největší nejluxusnější jachty.

V roce 2015 marina Porto Montenegro poprvé ve své historii hostila setkání majitelů nejluxusnějších jachet, kterou předešlých 20 let hostilo Monte Carlo.

Tivat je rovněž rájem pro vyznavače aktivní dovolené. Letovisko nabízí početné možnosti sportování. Najdete zde školu windsurfingu, vlek pro wakeboarding, potápěčské centrum, sportovní halu (házená, basketbal, volejbal), tenisové kurty, stoly pro stolní tenis i dráhy pro bocciu.

Pod Tivat spadají i malé ostrůvky nedaleko města, na mysli máme ostrůvek Prevlaka, jež nazýván Ostrovem květin (Ostrvo cvijeća), ostrůvek Sveti Marko a Otok. K Tivatu dále patří daké letovisko Plavi Horizont v zátoce Pržno se stejnojmennou pláží. Zátoka najdete v zálivu Trašte, který se nachází na jihozápadní straně poloostrova Luštica.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!