Kotor

Kotor

Přijde-li řeč na Černou Horu, zajisté se většině vybaví právě Kotor, jedna ze dvou památek UNESCO, které se na území státu nacházejí. Kotor leží v samotném závěru Kotorského zálivu v Boce Kotorské, na úpatí pohoří Lovčen.

Kotor je považován za jedno z nejvíce zachovaných středověkých měst v jihovýchodní Evropě. Pyšní se bohatstvím mnoha historických budov. Díky své jedinečnosti a historické hodnotě byl Kotor v roce 1979 zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. hradby města KotorMěsto je obehnáno středověkými hradbami o délce 4,5 km a výšce až 20 m. Místy hradby dosahují také úctyhodné šíře 15 m. Městské hradby Kotor spojují s pevností sv. Ivan, která se nachází na strmém kopci ve výšce 260 m n.m.

Kouzelné úzké úličky a nepravidelná náměstí mezi kamennými domky na každého doslova dýchnou historií. Chcete-li poznat jedinečné středověké městečko s nádhernými kostely i paláci v románském, gotickém, renesančním i barokním slohu, jistě zavítejte do Kotoru, návštěvy tohoto města rozhodně nebudete litovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!