Stari Bar

Bar

Bar je největším městem v jižní části černohorského pobřeží. Nachází se v široké zátoce Luka Bar a disponuje moderním jachtařským přístavem, který je považován za nejvýznamnější přístav pro jachty na celém černohorském pobřeží.

Do Baru se snadno dopravíte i vlakem, jelikož je cílovým místem hlavní černohorské zelezniční trati. České dráhy každoročně vypravují přímý vlakový spoj, který je v provozu od června do září. Využít můžete také trajektové linky Bar-Bari-Bar nebo Bar-Ancona-Bar, které jsou v provozu celoročně a nabízejí pohodlné dopravní spojení s Itálií.

V okolí Baru jsou na mimořádně úrodné půdě pěstovány nejrůznější plodiny. Jsou zde rozlehlé ovocné sady, vinice i olivovníkové háje. Nejstarší olivovník, který se nachází na jihovýchodním okraji Baru, je podle místní tradice starý 2400 let. I přes své stáří olivovník stále „plodí“.

Město Bar je v omezenější míře využíváno také jako letovisko. Nachází se zde řada apartmánů i hotelů. Za rekreační část Baru je často považováné letovisko Sutomore, které je vzdáleno necelých 5 km severně.

Crvena plažaZa historií je možné vyrazit do pár kilometrů vzdáleného městečka Stari Bar.

Ke koupání zde místní využívají nejčastěji pláže Topolica (též Gradska plaža) a Žukotrljica. Zdejší pláže nejsou ovšem vždy úplně čisté a často zde narazíte také na odpadky, které prozatím nestihli uklidit. Podstatně lepší koupání nabízí Crvena plaža, která se nachází severně od Baru, v malé zátoce, zhruba v půli cesty do letoviska Sutomore. Nádherná písčitá pláž je také přímo v letovisku Sutomore.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!